2016-17 Division III men's tennis schedule
February 24, 2017 | February 25, 2017 | February 26, 2017
Away   Home   Time/Status Links
Wabash Wheaton (Ill.) TBA
Wabash Elmhurst TBA
Pomona-Pitzer TBA TBA V LS
Alma Manchester 7:30 AM
Trinity (Tex.) Case Western Reserve 8:00 AM V LS
Stevens Mary Washington 9:00 AM
Transylvania Sewanee 10:00 AM
Mary Hardin-Baylor Austin 10:00 AM
Schreiner Hardin-Simmons 10:00 AM
Principia Knox 10:00 AM
Colorado College Seattle 10:00 AM
FDU-Florham Drew 11:00 AM
Centre Wooster 11:00 AM
Covenant Rhodes 11:00 AM
Greenville St. Louis Pharmacy 11:00 AM
Aurora Roosevelt 11:00 AM
Kalamazoo Gustavus Adolphus Postponed
Virginia Wesleyan Salisbury 12:00 PM
Geneva Mt. Aloysius 12:00 PM
Montreat College Greensboro 12:00 PM
Chicago Washington U. 12:30 PM V LS
Carnegie Mellon Emory 12:30 PM V V LS LS
Bridgewater (Va.) Goucher 1:00 PM
Shepherd Randolph Postponed
Guilford Methodist 1:00 PM
Bates Claremont-Mudd-Scripps 1:00 PM V LS
Whittier UC Riverside 1:00 PM
Whitman Whitworth 1:00 PM
Occidental Redlands 1:00 PM
New York U. Haverford 1:30 PM
Wittenberg Heidelberg Cancelled
Rochester Vassar 2:00 PM
Transylvania LaGrange 2:00 PM
Sewanee N.C. Wesleyan 2:00 PM
Rose-Hulman Oglethorpe 2:00 PM
Principia Central 2:00 PM
Greenville Illinois Col. 2:00 PM
Cal Lutheran UC Santa Cruz 2:00 PM
George Fox Willamette 2:00 PM
Lewis & Clark Linfield 2:00 PM
Luther St. Olaf 2:30 PM
Sewanee Mary Washington 3:00 PM
Aquinas Hope 3:00 PM
Ohio Northern Pitt-Bradford 3:00 PM
Dubuque Wis. Lutheran 3:00 PM
Covenant Hendrix 3:00 PM
Northwestern (Minn.) Milwaukee Engineering 3:00 PM
LeTourneau Hardin-Simmons 3:00 PM
Stonehill Wheaton (Mass.) 4:00 PM
Puget Sound Pacific Lutheran 4:00 PM
Grinnell Gustavus Adolphus 4:15 PM
McDaniel Rutgers-Camden 5:00 PM
Washington and Jefferson Baldwin Wallace 5:00 PM
ITA Indoor Nationals Case Western Reserve 5:00 PM V LS
UW-Eau Claire Carleton 5:00 PM
Texas-Tyler Austin 5:00 PM
Edgewood St. Norbert 5:30 PM
Goucher Salisbury 6:00 PM
Ohio Northern Penn State-Behrend 6:00 PM
Stevens N.C. Wesleyan 6:00 PM
Brandeis Claremont-Mudd-Scripps 6:00 PM V LS
Wooster DePauw 6:30 PM
Simpson Ripon 7:00 PM
Calvin Lake Forest 7:00 PM
Westminster (Pa.) Baldwin Wallace 8:00 PM
Lakeland Lawrence 8:30 PM
Simpson Bethany Lutheran 10:00 PM