2017-18 Division III women's tennis schedule
September 22, 2017 | September 23, 2017 | September 24, 2017
Away   Home   Time/Status Links
TBA 0 Hope 0
TBA 0 Hope 0
Catholic TBA TBA
Ursinus ITA Championships TBA
Kalamazoo ITA Central Regional TBA
Geneseo ITA Tournament TBA
Denison ITA Regional Tournament TBA
Wooster ITA Central Regional Tournament TBA
Dickinson ITA Southeast Regional TBA
vs. ITA Southeast Tournament Moravian TBA LS
McDaniel ITA Regionals TBA
DePauw ITA Central Region Championships at Oberlin College; Oberlin, Ohio TBA
Stevenson ITA Regional Tournament TBA
Haverford ITA Southeast Regional TBA
Emory ITA Fall South Regional Championships TBA
Albion ITA Regional Championship TBA
Piedmont ITA South Regional Championships TBA
Ohio Northern ITA Regionals TBA
Baldwin Wallace ITA Central Regional Tournament TBA
UW-Eau Claire ITA TBA
Scranton ITA Northeast Region Championships TBA LS
Chicago ITA Central Regional TBA
Franklin and Marshall ITA Southeast Regional Championship TBA
St. Mary's (Md.) ITA Southeast Regional Championships TBA
Case Western Reserve ITA Central Region Championships TBA
Johns Hopkins ITA Southeast Regional TBA
Swarthmore ITA Southeast Regional TBA
Virginia Wesleyan RMC Tournament TBA
Washington U. ITA Central Regional TBA
TBA Hardin-Simmons TBA
Lake Forest ITA Regional Tournament TBA
Trinity (Tex.) ITA Regional Championships TBA
Centre ITA Regional Championships TBA
Simpson TBA TBA
Simpson TBA TBA
Lake Forest Oberlin Open TBA
ITA Northwest Regional Championships Lewis & Clark TBA
Willamette ITA Northwest Regional Championships TBA
George Fox TBA (MIAA) TBA LS
Whitworth Fall PNW ITA Championships TBA
Shenandoah ITA Regionals TBA
Washington College Yellow Jacket Invitational 8:00 AM
Washington and Lee ITA Southeast Region Championships 8:00 AM
TBA Mary Washington 8:00 AM
TBA Lynchburg 8:00 AM
Calvin ITA Central Regional 8:00 AM
Sweet Briar ITA Regional Championships 8:00 AM
Randolph ITA Regional 8:00 AM
Agnes Scott TBD 8:00 AM
Bridgewater (Va.) Randolph-Macon Tournament 9:00 AM
Southwestern ITA Regional 9:00 AM
Carnegie Mellon ITA Regional Tournament 9:30 AM
N/A Randolph-Macon 9:30 AM
Concordia (Wis.) ITA Regional Champoinship 10:00 AM
Austin ITA Southwest Regional Championships 10:00 AM
Alverno Ripon 10:00 AM
Snead State Covenant 11:00 AM
Medaille La Roche 11:00 AM
Defiance Mount St. Joseph 11:00 AM
Emory & Henry Southern Virginia 11:00 AM
LaGrange Albany State 11:00 AM
Rose-Hulman Hanover 11:00 AM
Illinois Col. Blackburn 11:00 AM
New Rochelle Mount Saint Mary College 12:00 PM
Mount Ida Suffolk 12:00 PM
Frostburg State Bethany (W.V.) 12:00 PM
Salve Regina Wentworth 12:00 PM
Eastern Nazarene Western New England 12:00 PM
Franciscan Mt. Aloysius 12:00 PM
Nichols Curry 12:00 PM
Sage Stevens 12:00 PM
Salem State Nichols 12:00 PM
Albertus Magnus Simmons 12:00 PM
Misericordia Susquehanna 12:00 PM
York (Pa.) Messiah 12:00 PM
Lycoming King's (Pa.) 12:00 PM
Regis (Mass.) St. Joseph (Conn.) 12:00 PM
Geneva Penn State-Behrend 12:00 PM
Fredonia State Oswego 12:00 PM
Earlham Manchester 12:00 PM
Purdue Northwest Marian 12:00 PM
Stockton Bryn Mawr 12:00 PM
John Jay Staten Island 12:00 PM
Pacific Lutheran ITA Women's Northwest Regional 12:00 PM
Worcester State Mass-Boston 1:00 PM
Rhode Island Col. Southern Maine 1:00 PM
Johnson State MCLA 1:00 PM
Thomas Green Mountain 1:00 PM
Kean Neumann Cancelled
Bridgewater State Plymouth State 1:00 PM
Oneonta State St. Joseph's (L.I.) 1:00 PM
Berkeley-NY Farmingdale State 1:00 PM
Endicott Roger Williams 1:00 PM
Amherst Williams 1:00 PM
Husson Castleton 1:00 PM
Lyndon St. Colby-Sawyer Postponed
Capital Ashland 1:00 PM
Immaculata Rutgers-Camden 1:00 PM
LaGrange Ga. Southwestern 2:00 PM
Beloit Milwaukee Engineering 2:00 PM
Bard Plattsburgh State 3:00 PM
Ripon Marian 3:00 PM
Monmouth (Ill.) Dominican 3:00 PM
Shawnee St. Mount St. Joseph 5:30 PM
Catholic TBA TBA
Ursinus ITA Championships TBA
Kalamazoo ITA Central Regional TBA
Geneseo ITA Tournament TBA
Denison ITA Regional Tournament TBA
Wooster ITA Central Regional Tournament TBA
Dickinson ITA Southeast Regional TBA
vs. ITA Southeast Tournament Moravian TBA LS
McDaniel ITA Regionals TBA
DePauw ITA Central Region Championships at Oberlin College; Oberlin, Ohio TBA
Stevenson ITA Regional Tournament TBA
Haverford ITA Southeast Regional TBA
Emory ITA Fall South Regional Championships TBA
Albion ITA Regional Championship TBA
Piedmont ITA South Regional Championships TBA
Ohio Northern ITA Regionals TBA
Baldwin Wallace ITA Central Regional Tournament TBA
UW-Eau Claire ITA TBA
Scranton ITA Northeast Region Championships TBA LS
Chicago ITA Central Regional TBA
Franklin and Marshall ITA Southeast Regional Championship TBA
St. Mary's (Md.) ITA Southeast Regional Championships TBA
Case Western Reserve ITA Central Region Championships TBA
Johns Hopkins ITA Southeast Regional TBA
Swarthmore ITA Southeast Regional TBA
Virginia Wesleyan RMC Tournament TBA
Washington U. ITA Central Regional TBA
TBA Hardin-Simmons TBA
Lake Forest ITA Regional Tournament TBA
Trinity (Tex.) ITA Regional Championships TBA
Centre ITA Regional Championships TBA
Simpson TBA TBA
Simpson TBA TBA
Lake Forest Oberlin Open TBA
ITA Northwest Regional Championships Lewis & Clark TBA
Willamette ITA Northwest Regional Championships TBA
George Fox TBA (MIAA) TBA LS
Whitworth Fall PNW ITA Championships TBA
Shenandoah ITA Regionals TBA
Washington College Yellow Jacket Invitational 8:00 AM
Washington and Lee ITA Southeast Region Championships 8:00 AM
TBA Mary Washington 8:00 AM
TBA Lynchburg 8:00 AM
Calvin ITA Central Regional 8:00 AM
Sweet Briar ITA Regional Championships 8:00 AM
Randolph ITA Regional 8:00 AM
Agnes Scott TBD 8:00 AM
Bridgewater (Va.) Randolph-Macon Tournament 9:00 AM
Southwestern ITA Regional 9:00 AM
Carnegie Mellon ITA Regional Tournament 9:30 AM
N/A Randolph-Macon 9:30 AM
Concordia (Wis.) ITA Regional Champoinship 10:00 AM
Austin ITA Southwest Regional Championships 10:00 AM
Alverno Ripon 10:00 AM
Snead State Covenant 11:00 AM
Medaille La Roche 11:00 AM
Defiance Mount St. Joseph 11:00 AM
Emory & Henry Southern Virginia 11:00 AM
LaGrange Albany State 11:00 AM
Rose-Hulman Hanover 11:00 AM
Illinois Col. Blackburn 11:00 AM
New Rochelle Mount Saint Mary College 12:00 PM
Mount Ida Suffolk 12:00 PM
Frostburg State Bethany (W.V.) 12:00 PM
Salve Regina Wentworth 12:00 PM
Eastern Nazarene Western New England 12:00 PM
Franciscan Mt. Aloysius 12:00 PM
Nichols Curry 12:00 PM
Sage Stevens 12:00 PM
Salem State Nichols 12:00 PM
Albertus Magnus Simmons 12:00 PM
Misericordia Susquehanna 12:00 PM
York (Pa.) Messiah 12:00 PM
Lycoming King's (Pa.) 12:00 PM
Regis (Mass.) St. Joseph (Conn.) 12:00 PM
Geneva Penn State-Behrend 12:00 PM
Fredonia State Oswego 12:00 PM
Earlham Manchester 12:00 PM
Purdue Northwest Marian 12:00 PM
Stockton Bryn Mawr 12:00 PM
John Jay Staten Island 12:00 PM
Pacific Lutheran ITA Women's Northwest Regional 12:00 PM
Worcester State Mass-Boston 1:00 PM
Rhode Island Col. Southern Maine 1:00 PM
Johnson State MCLA 1:00 PM
Thomas Green Mountain 1:00 PM
Kean Neumann Cancelled
Bridgewater State Plymouth State 1:00 PM
Oneonta State St. Joseph's (L.I.) 1:00 PM
Berkeley-NY Farmingdale State 1:00 PM
Endicott Roger Williams 1:00 PM
Amherst Williams 1:00 PM
Husson Castleton 1:00 PM
Lyndon St. Colby-Sawyer Postponed
Capital Ashland 1:00 PM
Immaculata Rutgers-Camden 1:00 PM
LaGrange Ga. Southwestern 2:00 PM
Beloit Milwaukee Engineering 2:00 PM
Bard Plattsburgh State 3:00 PM
Ripon Marian 3:00 PM
Monmouth (Ill.) Dominican 3:00 PM
Shawnee St. Mount St. Joseph 5:30 PM